Camino Fisterra, dag 3: Ponte Olveira – Cée 23 km

Dinsdag 30 augustus 2016

Wat we tevoren niet (kunnen) weten, maar achteraf wel, is dat we vandaag een prachtige route met schitterend weer gaan lopen. Dat komt ook omdat we gaan afdalen tot zeeniveau, ofwel Cée-niveau:

afdalen tot zeeniveau

afdalen tot zeeniveau

Pas om kwart over 7 worden we wakker. Hoewel ik vannacht 2 keer naar de WC moest, beetje buikgriep/diarree, heb ik verder prima geslapen. Ik heb het gevoel dat de 33 km van gisteren weer uit mijn benen vertrokken zijn, en heb zin in de (slechts) 23 km vandaag.
Geen ontbijt in deze herberg, ongeveer 200 meter na de brug zou er een ontbijtbar zijn. Klopt, alleen is die dicht. Olveiroa ligt slechts 2 km verder, en daar vinden we in Pensión Casa Loncho wel een goede ontbijtplek: té rojo en pan tostada. Voor de zekerheid stop ik extra toiletpapier in mijn zakken. Eigenlijk bevalt me dat best, eerst een klein stukje lopen en dan ontbijt. Na Olveiroa lopen we voor een washuis over een beek een mooie weg in.

van Olveiroa naar Logoso

van Olveiroa naar Logoso

Geleidelijk aan klimmen we wat meer en zien van bovenaf de Río Xallas liggen.

Río Xallas

Río Xallas

Río Xallas

Río Xallas

In Logoso staat een modern gebouwtje, een pelgrims informatie centrum, maar …. dicht!

een gesloten pelgrimsinfohuisje in Logoso!

een gesloten pelgrimsinfohuisje in Logoso!

In Hospital de Logoso ligt in de buurt van een soort hoogovenfabriek de laatste bar tot aan Cée, 17 km verder. Even een Nestea drinken, en een banaan en bocadillo meenemen in de rugzak. Kort hierna komen we op het hoogste punt van de verdere camino bij de wegsplitsing tussen de Camino Fisterra en de Camino Muxía.

links naar Fisterra, rechts naar Muxía

links naar Fisterra, rechts naar Muxía

De route daalt licht en loopt door een prachtig heidelandschap.

heidelandschap na Hospital de Logoso

heidelandschap na Hospital de Logoso

Na zo’n 7 km komen we eerst bij de Capilla da nosa Señora das Neves met mooie rustplaats, onze meegebrachte lunch komt tevoorschijn.

Capilla da nosa Señora das Neves

Capilla da nosa Señora das Neves

We gaan verder over de mooie heideroute, en zien heel in de verte de oceaan liggen.

oceaan in de verte

oceaan in de verte

Ongeveer 4 km verder komen we bij een tweede kapel, de Capilla de San Pedro Mártir.

Capilla de San Pedro Mártir

Capilla de San Pedro Mártir

We blijven nog even genieten van de mooi bloeiende heidvelden.

heidevelden in bloei

heidevelden in bloei

Dan beginnen we echt met de afdaling, het gaat behoorlijk steil naar beneden van ruim 300 meter tot Cée op zeeniveau, over een breed pad met steeds meer zicht op de oceaan.

de afdaling naar Cée begint

de afdaling naar Cée begint

afdalen over een mooi breed pad

afdalen over een mooi breed pad

de oceaan

de oceaan

Cée rechts om de bocht

Cée rechts om de bocht

Cée met ernaast Corcubión

Cée met ernaast Corcubión

Het laatste stuk naar Cée gaat steil omlaag, de uitzichten zijn adembenemend.

laatste steile stuk naar Cée

laatste steile stuk naar Cée

de eerste huizen van Cée

de eerste huizen van Cée

Eenmaal in Cée gaan we op zoek naar Hotel Larry, dat we vrij snel vinden, wel na 2 keer vragen waar Calle Magdalena 8 ligt. Voor € 55 hebben we een mooie kamer met badkamer.

hotel Larry in klassiek pand

hotel Larry in klassiek pand

Ik wil me eerst scheren, douchen en de was doen, daarna op bed. De laatste kilometers waren slopend, erg warm, en mijn buikkrampen zitten me dwars. Ik slaap zo een uur weg. Na onze dutjes lopen we even naar de boulevard bij de Praza de Constitución om de oceaan van dichtbij te bekijken.

boulevard van Cée

boulevard van Cée

Dan zoeken we een schaduwrijk terrasje in de buurt op voor een koffie en een wit wijntje. ’s Avonds gaan we in ons hotel eten, het nette restaurant ligt in het souterrain en wij zijn de enige gasten. De hoteleigenaar (Larry zelf?) bedoelt het allemaal goed, maar komt vrij opdringerig over. Of het komt omdat hij zijn aandacht alleen aan ons kwijt kan. Hij verwent ons met tarta con bacao en manzana, koude vishapjes (ook inktvis), soort gebakken champignons, daarna 3 stukken merluza en tonijn met gebakken aardappelschijfjes. Larry zit bijna op de rand van ons bord om te zien hoe we alles proberen weg te werken. Na al die voorgerechten krijgen we slechts een stuk merluza en wat aardappels naar binnen, we zitten proppie vol. Hij dringt nog aan, maar we kunnen echt niet meer. Larry neemt de schaal met de rest van de merluza en aardappelen mee naar boven, als we kort erna naar boven naar de bar gaan om af te rekenen zit hij daar aan een tafel de restanten op te eten, Gelijk heeft hij, zonde om weg te gooien. We kopen nog een grote fles water, en moeten samen € 20 afrekenen?! Waar doen ze het van?

NAAR DE VOLGENDE DAG                         TERUG NAAR ETAPPESCHEMA

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.